SEKTÖRLER

ENDÜSTRIYEL

Endüstri sektörünün bir metalde arayacağı ekonomiyi hafifliği ile; işlevselliğini ise işlene bilirliği, şekillendirile bilirliği, elektrik ısı ve elektrik iletkenliği ile sağlayan; ayrıca korozyon dayanımı sağlayan alüminyum, yıllar için kullanımını arttırmıştır.

Tüm bunların yanında sertlik derecelerinin kullanım amacına göre rahatlıkla belirlenebilmesi de endüstride tercihleri alüminyuma yönlendirmiştir.

Ayrıca yüzeyinde eloksal, boya ve kataforez kaplamaların da üzerine etkili bir biçimde işlenmesi görsel taleplerin de sağlanmasını sağlamıştır.

Hüner Alüminyum endüstri sektörünün talep ettiği tüm ürünleri, 2750 ve 1500 tonluk ekstrüzyon preslerinde üretip, entegre toz boyama ünitesi ve 5 eksen CNC işleme makinesi ile müşterilerin talep ettiği normlarda üretebilmektedir.

Grup firmaları içinde yer alan Hünel Kalıp fabrikasında ekstrüzyon kalıpları tam profesyonel bir iş akışı ile üretebilmekte, 1975’ten bu yana faaliyet gösteren grup Ar-Ge departmanıyla da geliştirme yapabilmektedir.


OTOMOTIV

Günümüzde hızla büyüyen otomotiv sektöründe, enerji bilincinin artmasıyla birlikte yük taşıma kapasitesinin artması ve yakıt tüketimlerinin azaltılması hedef alınmıştır. 

Bu nedenle dayanıklılığı, mukavemet gücü yüksek ve hafif malzemeler üretilen otomobillerde yerini almaktadır.

Alüminyumun güçlü, dayanıklı ve hafif bir malzeme olması, ve bunun yanında korozif direnci, darbe emiciliği ve görselliği sayesinde, otomotiv sektöründe en çok kullanılan malzemelerden biri konumuna gelmiştir.

Otomotiv sektöründe, çok fazla amaçla üretilen alüminyum malzemeler daha çok aksesuar parçalarında, güvenlik donanımlarında, dış yüzeylerde kullanılmaktadır.

Artan küresel rekabet ve çevre duyarlılığı motorlu araç üreticilerini sağladığı katma değerler nedeniyle alüminyumu daha fazla kullanmaya itmektedir.

1975 yılından bu yana otomotiv sektöründe OEM firmalarla birlikte çalışan Hüner Kriko tarafından edindiğimiz otomotiv tecrübesi,kalite ve disiplin kültürüyle, alüminyum boru ve profilleri üretmekle kalmayıp, müşterilerimiz istediğinde geniş makine parkurumuz sayesinde tüm mekanik işlemlerini de tamamlayıp sektöre sunabilmekteyiz.